Cele, zadania i organizacja obrony cywilnej w jednostkach samorządu terytorialnego
Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?
Masz pytania?
Chcesz uzyskać certyfikat za przebyte szkolenie?
Informacje o szkoleniu
Szkolenie przygotowuje organy administracji publicznej do realizacji zadań z zakresu obrony cywilnej oraz prawidłowego działania w czasie zdarzeń nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.
Uczestnicy nauczą się realizować założenia oraz przygotowywać dokumenty o charakterze planistycznym, organizacyjnym, szkoleniowym, inwestycyjnym. Nabędą też umiejętność działania pod presją w sytuacjach kryzysowych, w warunkach zdarzeń nadzwyczajnych- klęsk żywiołowych, wypadków, imprez masowych w tym imprez masowych podwyższonego ryzyka.
PROGRAM SZKOLENIA:
- Obrona Cywilna w realiach samorządu lokalnego, gminnego.
- Sytuacje kryzysowe, sytuacje nadzwyczajne-procedury i sposób reagowania.
- Reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych.
- Procedury prowadzenia akcji ratowniczych podczas wypadków masowych a także klęsk żywiołowych.
- Zadania Obrony Cywilnej w czasie pokoju.
- Zadania Obrony Cywilnej w czasie wojny.
- Zadania Obrony Cywilnej w czasie klęsk żywiołowych.
- Zadanie jednostek samorządu terytorialnego w czasie ochrony ludności w czasie imprez masowych, w tym także imprez podwyższonego ryzyka.
Szkolenie poprowadzi
Ekspert w zakresie zarządzania bezpieczeństwem. Specjalizuje się w zarządzaniu w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzaniu bezpieczeństwem imprez masowych. Nadkomisarz Policji w stanie spoczynku. Profesor w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Autor 100 publikacji, w tym monografii naukowych. Aktywnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Odbył staże badawczo-dydaktyczne na Słowacji, w Bułgarii oraz na Ukrainie. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku z zakresu zarządzania bezpieczeństwem.